Jesień to czas, w którym na trawnikach naszych działek i przydomowych ogrodów zaczynają pojawiać się liście, patyki oraz szyszki spadające z drzew. Tradycyjne grabienie oraz zbieranie ich z ziemi jest żmudnym zajęciem. Wymaga ono dobrej kondycji oraz koordynacji ruchowej. Z myślą o osobach, które chcą ułatwić sobie sprzątanie swoich trawników oraz schodów, ścieżek czy tarasów stworzono specjalne dmuchawy do liści oraz odkurzacze ogrodowe. Dostępnych jest wiele modeli i rodzajów tych urządzeń. W jaki sposób zdecydować zatem jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? W niniejszym artykule podpowiadamy na co należy zwracać uwagę!

Dmuchawa do liści – spalinowa czy elektryczna?

Najpopularniejsza na rynku jest dmuchawa do liści spalinowa. Znaleźć można jednak odkurzacz do liści, który jest napędzany prądem elektrycznym. Pierwsza opcja daje więcej swobody w poruszaniu się, gdyż urządzenie nie musi być podłączone kablem do kontaktu. Należy jedynie pamiętać o uzupełnianiu paliwa. Drugie rozwiązanie sprawdzi się zatem w miejscach, w których mamy łatwy i bezproblemowy dostęp do gniazda z prądem. Elektryczny odkurzacz do liści sprawdzi się zatem na mniejszych, przydomowych powierzchniach. Atutami dmuchawy do liści na prąd są również: niższa cena względem opcji spalinowej, a także niewielki ciężar.

Dmuchawa do liści spalinowa – moc silnika

Wybierając dmuchawę należy zwrócić również uwagę na moc jej silnika. Jeśli będziemy pracować na niewielkim obszarze, wystarczy wówczas dmuchawa do liści spalinowa z sinikiem o mocy jednego konia mechanicznego. Z kolei gdy powierzchnia jest duża, wówczas należy sięgnąć po dmuchawy z większą mocą oraz wydajnością turbiny.

Dmuchawa do liści z trybem odkurzacza

Niektóre dmuchawy są wyposażone również w tryb odkurzacza. Wybierając odkurzacz do liści należy zwrócić uwagę na wielkość powierzchni, którą będziemy sprzątać, aby dobrać urządzenie z optymalną mocą silnika oraz pojemnością zbiornika. Odkurzacz do liści jest wygodnym rozwiązaniem. Zawartość zbiornika można w bezproblemowy sposób przesypać do kontenera na odpadki biologiczne. Dmuchawa do liści STIHL z opcją odkurzacza umożliwia bardzo łatwe i szybkie zmienianie trybów.

Dmuchawa do liści STIHL

Decydując się na kupno dmuchawy warto również postawić na urządzenie pochodzące od sprawdzonego i cenionego producenta. Dmuchawa do liści STIHL zapewnia bardzo dużą wydajność, niezawodność oraz jest wyposażona w funkcjonalne uchwyty. Dzięki temu praca jest przyjemna a my w skuteczny sposób pozbędziemy się liści, gałęzi, szyszek czy piasku ze ścieżek.

Dla kogo jest dmuchawa do liści spalinowa?

Dmuchawa do liści spalinowa to znakomite rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych, którzy chcą uporządkować swoje działki, ale również dla przedsiębiorstw oraz spółdzielni mieszkaniowych chcących wyposażyć swoich pracowników sprzątających w nowoczesne urządzenia, które znacząco zwiększą ich wydajność oraz skrócą czas realizacji zadań.

Podsumowując, przy wyborze dmuchawy należy zwrócić uwagę na rodzaj oraz moc silnika, wyposażenie funkcjonalne i wygodę użytkowania, a także na to, czy posiada tryb odkurzania. Wybór należy zawsze dostosować do potrzeb oraz wielkości terenu, na którym dmuchawa do liści będzie wykorzystywana. Ponadto powinno decydować się na sprzęt pochodzący od sprawdzonych producentów.